Aktualności

16.01.2024
25 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się międzynarodowe seminarium poświęcone literaturze filozoficznej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, organizowane przez Fédération Internationale des Sociétés et Instituts pour l'Étude de la Renaissance, Pracownię Literaturę Renesansu, Wydział Polonistyki UJ oraz czasopismo "Terminus".
więcej o Międzynarodowe seminarium poświęcone filozoficznej literaturze wczesnonowożytnej w Rzeczypospolitej Obojga Narodów

Wykłady prof. dr hab. Outi Merisalo z Uniwersytetu w Jyväskylä (Finlandia)

17.10.2023
W dniach 6-8 listopada na Wydziale Polonistyki odbędą się cztery wykłady prof. dr hab. Outi Merisalo z Uniwersytetu w Jyväskylä (Finlandia), poświęcone średniowiecznym i renesansowym bibliotekom.
więcej o Wykłady prof. dr hab. Outi Merisalo z Uniwersytetu w Jyväskylä (Finlandia)

19.05.2023
więcej o Wykład prof. dr. hab. Floriana Schaffenratha pt. "Simon Lemnius: A New Virgil for Switzerland"

05.05.2023