Wykład dr Eleonory Terleckienė "Radziwiłł‘s Jerusalem: the Plan, the Liturgy and Translations"

Serdecznie zapraszamy na zebranie Katedry, które odbędzie się 10 maja 2023. W programie zebrania referat  dr Eleonory Terleckienė z Uniwersytetu Wileńskiego pt. "Radziwiłł‘s Jerusalem: the Plan, the Liturgy and Translations".

Zebranie odbędzie się 10 maja 2023 (środa) o godzinie 16.00–17.30 w sali 42 przy ul. Gołębiej 16 (Wydział Polonistyki UJ) oraz będzie transmitowane przez MS Teams (link do spotkania).

Dr Terleckienė jest filolożką klasyczną i zajmuje się czołowymi tekstami nowołacińskimi powstałymi w Wielkim Księstwie Litewskim w XVI i XVII w., m.in. M.K. Sarbiewskiego.

Środowy referat będzie poświęcony bestsellerowemu pamiętnikowi Mikołaja Krzysztofa Radziwiłła „Sierotki” Peregrinatio Hierosolymitana (1601; wersja polska Peregrynacyja do Ziemie Świętej, 1607).
Po referacie przewidziana jest dyskusja.

Serdecznie zapraszamy!